Back Online! Old Fashioned & Retro Sweets Now Avaliable!

Collection: Chewy & Soft

Retro chewy gum sweets and soft jellies. We sell the best traditional hard gums made by lions made the same way since 1903! Dusted milk bottles the way they should be - DUSTED! Also Milk Teeth! (Bet you thought you would never see them again!)
70 products
  • Coconut Mushrooms Jar
    Regular price
    £19.99
    Sale price
    £19.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dusted Milk Bottles
    Regular price
    £3.25
    Sale price
    £3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chewing Nuts (No Nuts - Just Toffee)
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Marzipan Tea Cakes
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Babies
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spogs ('Jelly Buttons')
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Jacks
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fruit Salad Chews
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • American Hard Gums
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon Bon Bons
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry Bon Bons
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Toffee Bon Bons
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Coated Cinder Toffee - Large Pieces
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana Split Toffee
    Regular price
    from £3.25
    Sale price
    from £3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Candy Sticks
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Bon Bons
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dolly Mixture
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Beans
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Coated Cinder Toffee - Small Pieces
    Regular price
    £3.25
    Sale price
    £3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Mice
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sweet Bananas
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fizzy Cola Bottles
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Floral Gums
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cherry Lips
    Regular price
    from £2.95
    Sale price
    from £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Refreshers
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Assorted Toffee
    Regular price
    from £3.25
    Sale price
    from £3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fruit Jellies
    Regular price
    £2.95
    Sale price
    £2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Edinburgh Rock
    Regular price
    £3.25
    Sale price
    £3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out